سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / کودک نوپا یا کوچولوی غارنشین!

کودک نوپا یا کوچولوی غارنشین!

اگرشما هم کودک نه ماه تا چهار سال دارید یا می خواهید داشته باشید، حتماً این مقاله را بخوانید…

کودک نوپا

کودکان نوپا خیلی شبیه غارنشینان هستند!

شاید از دید شما این تشبیه مضحک به نظر آید ولی کودکان مانند "غارنشینان" بی اراده و ناشکیبا هستند…!!

نوپایان فراموش می کنند بگویند:"لطفا" و یا "متشکرم"… آن ها هنوز برای این آداب و رسوم حاکم بر جامعه ارزشی قایل نیستند و حق هم با  آنهاست.

علی رغم این که خیلی خیلی از آن ها بزرگ تر و قوی تریم، اما نوپایان درست مثل شکارچیان غارنشینی که کارشان شکار فیل بود، شجاعانه ما را به مبارزه دعوت می کنند.

نوپایان، درست مثل اجداد غارنشنین ما از نقاشی روی صورت، چسباندن پر لای موها، کشیدن شکل روی دیوار و در آوردن صدای طبل لذت می برند!

نوپایان با معقول بودن و منطقی بودن مشکل دارند(حتی در یک روز خوب!) زیرا زبان، مغز، منطق و مرکز کنترل صبر در آن ها درست مثل انسان های اولیه بسیار رشد نیافته است.

تشبیه کودکان نوپا به غارنشینان شاید کاملاً صحیح نباشد اما از این مفهوم می توانید مثل عینکی جادویی استفاده کنید و از طریق آن رفتارهای فرزندتان را به شیوه ای جدید و ژرف ملاحضه کنید!

اینگونه صبر شما هم در برخورد با نوپایان افزایش می یابد.

بر گرفته از کتاب "شادترین کودک محله"
 

همچنین ببینید

مهارت های فرزندپروری (۲-۲)

موضوع : چگونه عادت های خوب را در کودکان ایجاد کنیم؟کارشناس : پریسا قیاسی (بخش دوم) وقتی می خواهیم عادت های مناسبی را در کودکان ایجاد کنیم یا یک عادت نامناسب را در کودکان از بین ببریم، می توانیم از روش های تشویقی مناسب استفاده کنیم. در این گفتگو، درباره سه روش تشویقی با هم ...

دسترسی به این محتوا مخصوص اعضای طلایی است،برای خرید، بر روی عضویت الماسی ۲ تا ۴ سال, عضویت الماسی سه ماهه (۴ تا ۶ سال), عضویت الماسی سه ماهه (۲ تا ۴ سال) or عضویت الماسی ۴ تا ۶ سال کلیک کنید .