سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / کارگاه های کودک

کارگاه های کودک

کودکان در حدود سه سالگی، وارد مرحله جدیدی از نظر ارتباطات اجتماعی می شوند و تمایل زیادی به برقراری رابطه با همسالان خود پیدا می کنند.

تا قبل از این سن، بچه ها در کلاس، در کنار هم بازی می کنند ولی اغلب هر کدام بازی جداگانه خود را انجام می دهد و اصطلاحا “بازی موازی” انجام می دهند. ولی از این به بعد، تمایل دارند که در زمان بازی و انجام فعالیت ها، با بچه های دیگر تعامل داشته باشند و با هم بازی کنند. این سن، فرصت خوبی برای جدا شدن از مادر و ورود به دنیای اجتماعی جدید هست.

در کارگاه های کودک (بدون مادر)، مادر بیرون کلاس می ماند و کودک به تنهایی وارد کلاس می شود. به کودک اطمینان داده می شود که هر وقت خواست، می تواند به مادرش سربزند و اگر کاری دارد به او بگوید و به کلاسش برگردد.

اگر کودک شما، هنوز برای ورود به این مرحله آماده نیست، توصیه می کنم، در کلاس های کودک (جدایی تدریجی) ثبت نام کنید. در این نوع کارگاه ها، در چند جلسه اول، مادر در کلاس حضور دارد و بعد از چند جلسه، مربی کم کم از مادرها می خواهد از کلاس بیرون بروند. ممکن است ابتدا، مادر پشت در کلاس بنشیند و در کلاس باز باشد، ولی آرام آرام بچه ها یاد می گیرند که بدون مادر به کلاس بروند و در طول مدت کلاس، به  سراغ مادر نروند.

برای آشنایی با کارگاه های کودک مامیران، توضیحات هر کدام از کلاس ها در ادامه آورده شده است:

قصه و نقاشی

(بدون مادر)
مربی : یاسمین مجتهدی
گروه سنی : سه و نیم تا پنج سال
در این کارگاه، به بچه ها نقاشی آموزش داده نمی شود بلکه خلاقیت هنری کودک و تصویر سازی ذهنی او با کمک ابزارهایی مثل رنگ، کاغذ، چسب و … پرورش داده می شود.

مجسمه سازی

(جدایی تدریجی)
مربی : یاسمین مجتهدی
گروه سنی : سه تا چهار و نیم سال
در کارگاه مجسمه سازی، کودکان با موادی مثل گل، خمیر، بازیافتی های و … حجم های مختلفی را می سازند و تجسم فضایی کودک و خلاقیت او در استفاده از آنچه در پیرامون خود دارد، پرورش می یابد.
در جلسات اول این کارگاه، مادر در کلاس حضور دارد و کم کم از کودک جدا می شود

خلاقیت نمایشی

(جدایی تدریجی)
مربی : ملیحه میری
گروه سنی : سه تا چهار سال
کارگاه خلاقیت نمایشی، با هدف پرورش مهارت های ارتباطی، بیان احساسات، برقراری رابطه مناسب و ایجاد خلاقیت ذهنی در کودکان برگزار می شود.
در جلسات اول این کارگاه، مادر در کلاس حضور دارد و کم کم از کودک جدا می شود

بازی و موسیقی

(بدون مادر)
مربی : شیدا طارمی
گروه سنی : سه تا چهار سال
هدف از این کارگاه، آشنا کردن کودکان با مبانی موسیقی، از طریق بازی، شعر و قصه می باشد. بچه ها در این کارگاه، با انجام فعالیت های جالب و سرگرم کننده، به طور غیر مستقیم آموزش می بینند و مهارت های شنیداری و دقت شنیداری آنها تقویت می شود. پس از اتمام این دوره، کودکان برای ورود به کلاس های گروهی آموزش موسیقی آماده هستند.

قصه های رنگی

(جدایی تدریجی)
مربی : مرضیه گودرزی
گروه سنی : سه تا چهار سال
در این کارگاه، مربی مهارت های اجتماعی، ارتباطی و هوش هیجانی کودکان را از طریق قصه و بازی های مختلف مرتبط با داستان، تقویت می کند. در این کارگاه، کودکان یاد می گیرند که با یکدیگر رابطه مناسب داشته باشند، احساسات اصلی را بشناسند وعزت نفس پیدا کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، با واحد ثبت نام مامیران تماس بگیرید:
۰۲۱-۴۴۲۲۷۹۴۳-۴