سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / وقتی مامان جوش میاره ….

وقتی مامان جوش میاره ….

در زندگی هر مادری، هر چقدر هم صبور و آروم، لحظه هایی پیش میاد که کنترلش رو از دست می ده و به قول معروف جوش میاره. این جوش آوردن ها تاثیر منفی روی رابطه مادر و فرزند داره و باعث لجبازی و بهانه گیری و غرغر بچه می شه. پس لازمه که حد تحملمون رو بالاتر ببریم و کمتر عصبانی بشیم.

مادر عصبانی

برای کنترل بهتر خودمون تو این شرایط:

1- یادمون باشه که بچه، بچه ست. اون اگه کاری می کنه مقتضای سنش و بچه بودنشه. نمی خواد ما رو آزار بده یا ناراحت کنه.

2- وسواس و کمال گرایی رو در خودمون کم کنیم. خونه کاملا مرتب، لباس های تمیز، رفتار کاملا کنترل شده، برنامه ریزی منظم، دکوراسیون و تزئینات خونه و خیلی چیزهای دیگه رو باید فعلا فراموش کنیم.

3- با بچه جر و بحث نکنیم و خودمون رو تو موقعیت عصبانی شدن قرار ندیم. خیلی وقت ها با نادیده گرفتن یه رفتار بد کوچیک میشه قضیه رو تموم کرد.

4- وقتی شرایطی پیش میاد که احساس می کنیم داریم کنترلمون رو از دست می دیم، از روش های آرام کننده استفاده کنیم :​​​

5- مساله بعدی اینه که تو شرایطی مثل خستگی زیاد، دوران پریود زنانه، در زمان بیماری و … مدام با خودمون تکرار کنیم که مشکل از بچه من نیست. من خودم آروم نیستم.

*  از جایی که هستیم بلند بشیم و کمی راه بریم

* آب سرد به صورتمون بزنیم

*  سه تا نفس خیلی عمیق بکشیم. نفس عمیق یعنی هوا رو از بینی به داخل ریه ها ببریم و بعد با شدت از دهن خارج کنیم طوری که صدا بده.

 

در این شرایط خیلی خوبه که بتونیم از کسی کمک بگیریم و یا بچه رو مدت کوتاهی به کسی بسپریم تا کمی حالمون بهتر بشه.

6- اگه با کمک این نکات، باز هم نمی تونید خودتون رو کنترل کنید و مرتبا از کوره در می رید، بهتره از یک روانشناس کمک بگیرند تا اضطرابتون رو کم کنید و بتونید بهتر خودتون رو کنترل کنید.

همچنین ببینید

مهارت های فرزندپروری (۲-۲)

موضوع : چگونه عادت های خوب را در کودکان ایجاد کنیم؟کارشناس : پریسا قیاسی (بخش دوم) وقتی می خواهیم عادت های مناسبی را در کودکان ایجاد کنیم یا یک عادت نامناسب را در کودکان از بین ببریم، می توانیم از روش های تشویقی مناسب استفاده کنیم. در این گفتگو، درباره سه روش تشویقی با هم ...

دسترسی به این محتوا مخصوص اعضای طلایی است،برای خرید، بر روی عضویت الماسی ۲ تا ۴ سال, عضویت الماسی سه ماهه (۴ تا ۶ سال), عضویت الماسی سه ماهه (۲ تا ۴ سال) or عضویت الماسی ۴ تا ۶ سال کلیک کنید .