سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / همین الان کودک خود را در آغوش بگیرید!

همین الان کودک خود را در آغوش بگیرید!

? والدینی که کودکشان را در آغوش می گیرند و با کودک خود از طریق بدنی و فیزیکی رابطه برقرار می کنند کمتر دچار خشم و غضب می گردند.

در آغوش گرفتن نوزاد

?در بعضی از خانواده ها که بعد از دوران شیرخواهی، کودک خود را در آغوش نمی گیرند و با او بازی های فیزیکی و بدنی انجام نمی دهند، به تدریج تماس بدنی بین پدر و مادر و کودک کاهش می یابد و فرزند در سن بلوغ به طور طبیعی از پدر و مادر خود دور می گردد.

? اگر در آغوش گرفتن و بازی بدنی با کودک انجام نگیرد، هورمونهای مربوطه در بدن کودک ترشح نخواهد شد و روی ارتباط عاطفی بین والدین و کودک تاثیر سو می گذارد.

?هنگامی که در آغوش گرفتن و تماس بدنی بین پدر و مادر و کودک قطع شود اگر به طور اتفاقی والدین بخواهند کودک را بغل بگیرند ممکن است کودک مقاومت کند و اجازه ندهد که او را بغل کنند.

? کودکانی که از بغل گرفتن و در آغوش بودن محروم بوده اند احساس می کنند که بدن آنها برای دیگران ارزش ندارد.بعضی از محققین سیگار کشیدن، اختلال در غذا خوردن و مصرف دارو و الکل را در دوران بلوغ نتیجه محروم بودن کودک از در آغوش گرفتن نداشتن رابطه بدنی در دوران کودکی و بازی نکردن پدر و مادر با کودک می دانند!!

برگرفته از کتاب رفتار پدر و مادر با کودک – دکتر جواد فیض
 

همچنین ببینید

زبان انگلیسی (پائیز ۲-۱)

مربی : شکیبا حدیدی (ترم دوم پائیز – هفته یکم)جلسه یکم ؛ رنگ درختان وسایل لازم : – برای دانلود نسخه با کیفیت (HD)، روی دکمه روبرو کلیک کنیددریافت انیمیشن امروز :َ پیام مربی: در هر جلسه، مربی پیامی برای شما والدین عزیز می گذارد. حتما به آن گوش کنید. نظرات و پیشنهاداتتان را با ...

این محتوا مخصوص کاربران عضو است.