سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / همین الان کودک خود را در آغوش بگیرید!

همین الان کودک خود را در آغوش بگیرید!

? والدینی که کودکشان را در آغوش می گیرند و با کودک خود از طریق بدنی و فیزیکی رابطه برقرار می کنند کمتر دچار خشم و غضب می گردند.

در آغوش گرفتن نوزاد

?در بعضی از خانواده ها که بعد از دوران شیرخواهی، کودک خود را در آغوش نمی گیرند و با او بازی های فیزیکی و بدنی انجام نمی دهند، به تدریج تماس بدنی بین پدر و مادر و کودک کاهش می یابد و فرزند در سن بلوغ به طور طبیعی از پدر و مادر خود دور می گردد.

? اگر در آغوش گرفتن و بازی بدنی با کودک انجام نگیرد، هورمونهای مربوطه در بدن کودک ترشح نخواهد شد و روی ارتباط عاطفی بین والدین و کودک تاثیر سو می گذارد.

?هنگامی که در آغوش گرفتن و تماس بدنی بین پدر و مادر و کودک قطع شود اگر به طور اتفاقی والدین بخواهند کودک را بغل بگیرند ممکن است کودک مقاومت کند و اجازه ندهد که او را بغل کنند.

? کودکانی که از بغل گرفتن و در آغوش بودن محروم بوده اند احساس می کنند که بدن آنها برای دیگران ارزش ندارد.بعضی از محققین سیگار کشیدن، اختلال در غذا خوردن و مصرف دارو و الکل را در دوران بلوغ نتیجه محروم بودن کودک از در آغوش گرفتن نداشتن رابطه بدنی در دوران کودکی و بازی نکردن پدر و مادر با کودک می دانند!!

برگرفته از کتاب رفتار پدر و مادر با کودک – دکتر جواد فیض
 

همچنین ببینید

مهارت های فرزندپروری (۲-۲)

موضوع : چگونه عادت های خوب را در کودکان ایجاد کنیم؟کارشناس : پریسا قیاسی (بخش دوم) وقتی می خواهیم عادت های مناسبی را در کودکان ایجاد کنیم یا یک عادت نامناسب را در کودکان از بین ببریم، می توانیم از روش های تشویقی مناسب استفاده کنیم. در این گفتگو، درباره سه روش تشویقی با هم ...

دسترسی به این محتوا مخصوص اعضای طلایی است،برای خرید، بر روی عضویت الماسی ۲ تا ۴ سال, عضویت الماسی سه ماهه (۴ تا ۶ سال), عضویت الماسی سه ماهه (۲ تا ۴ سال) or عضویت الماسی ۴ تا ۶ سال کلیک کنید .