سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / نکات مهم در کار با قیچی برای کودکان

نکات مهم در کار با قیچی برای کودکان

کار با قیچی یکی از لذتبخش ترین و مطبوع ترین فعالیت هایی است که همه ی کودکان به یادگیری آن تمایل دارند. بیشتر کودکان سه ساله قادرند کاغذ را قیچی کنند و از این کار لذت می برند.

کودک وقتی با کاغذ شکل های جدید خلق می کند، به نیاز اساسی اش یعنی تغییر و اختراع پاسخ می دهد و بدین ترتیب، احساس قدرت و اعتماد به نفسش تقویت می شود.

استفاده از قیچی و بریدن، راه بسیار خوبی برای تخلیه ی احساسات پرخاشگرانه ی کودک است و کودک، پس از کار با قیچی، احساس سکون و آرامش می کند.

کار با قیچی برای کودکانجهت حفظ امنیت کودکان، در تهیه ی قیچی، نکات زیر باید رعایت شود:

۱- نوک قیچی باید گرد باشد تا آسیبی به کودک نرساند؛ قیچی های نوک تیز برای کودکان خطرناک است.

۲- قیچی باید تا حد امکان ساده باشد. اگرچه اکنون قیچی هایی به ظاهر زیبا و متنوع در بازار وجود دارد، از آن جا که تیغه ی آنها خوب دیده نمی شود، کار با آن برای کودکان مشکل است و کودک از کار با قیچی زود خسته می شود.

۳- طول تیغه ی قیچی، به طور تقریبی، بیش از ۱۵ سانتی متر نباشد.

۴- دسته ی قیچی ساده باشد و به راحتی در دست کودک جا بگیرد. 

۵- قیچی تا حد امکان سبک وزن و تیغه ی آن تیز باشد.

۶- قیچی های پلاستیکی به دلیل این که لبه های کندی دارند و کار کردن با آنها مشکل است، کودک را خسته می کنند و لذت زیادی نمی برد. بنابراین، بهتر است برای کودکان از قیچی های فلزی و ساده (در عین حال ایمن) که کار با آنها راحت تر است استفاده کنیم.

پریسا قیاسی (روانشناس کودک و مدرس مهارتهای فرزندپروری)

 تصویر : پکیج آموزشی خانه کودک مامیران
گروه های سنی ۲٫۵ تا ۳٫۵ و ۳٫۵ تا ۴٫۵ سال

بهترین مهد کودک های غرب تهران

همچنین ببینید

زبان انگلیسی (پائیز ۲-۱)

مربی : شکیبا حدیدی (ترم دوم پائیز – هفته یکم)جلسه یکم ؛ رنگ درختان وسایل لازم : – برای دانلود نسخه با کیفیت (HD)، روی دکمه روبرو کلیک کنیددریافت انیمیشن امروز :َ پیام مربی: در هر جلسه، مربی پیامی برای شما والدین عزیز می گذارد. حتما به آن گوش کنید. نظرات و پیشنهاداتتان را با ...

این محتوا مخصوص کاربران عضو است.