سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / معرفی شش اسباب بازی جادویی که کودک شما را مجذوب خود خواهد کرد.

معرفی شش اسباب بازی جادویی که کودک شما را مجذوب خود خواهد کرد.

خیلی از اسباب بازی هایی که برای بچه‎ ها می ‎خریم، می‎ تواند فقط مدت کوتاهی آنها را سرگرم کند و بعد دیگر جذابیتی برایشان ندارد.
شما چقدر زمان و هزینه صرف خرید اسباب بازی های جذاب و گرانی کرده‎ اید که خیلی زود برای فرزندتان تکراری شده و شما را از خریدتان پشیمان کرده است؟

در این مقاله می ‎خواهیم اسباب ‎بازی ‎های ساده و در دسترسی را به شما معرفی کنیم که به این زودی برای بچه‎ ها تکراری نمی ‎شوند و می ‎توانند مدت زیادی بچه‎ ها را سرگرم کنند. این دسته از اسباب ‎بازی ‎ها را «بدون ساختار» می ‎نامیم، چون ویژگی مشترک همه آنها این است که شکل و الگوی مشخصی برای بازی ندارند و کودک در استفاده از آنها می‎ تواند از خلاقیت و رویاپردازی خودش استفاده کند.

چه اسباب بازی‎ هایی می توانند کودک را ساعت‏ها سرگرم کنند؟

۱- سینی شن

منظور از سینی شن، یک سینی چوبی یا پلاستیکی با ابعاد تقریبی ۳۰ در ۳۰ و دارای لبه با ارتفاع تقریبی ۵ سانتی‎ متر است. در این سینی مقداری ماسه طبیعی یا شن جادویی بریزید و تعدادی قالب پلاستیکی، حیوانات کوچک مینیاتوری، بیلچه و چاقوی پلاستیکی، صدف، سنگ های صاف و صیقلی، تکه های کوچک چوب و … قرار دهید.
تمام این وسایل را داخل یک جعبه پلاستیکی بگذارید و روی آن برچسب “شن بازی” بچسبانید.
هر روز می ‎توانید این وسایل را برای کودک بیاورید تا با آنها بازی کند.

۲- اقیانوس کوچک

آب بازی، بازی مورد علاقه اکثر بچه‎هاست. در جعبه مخصوص آب بازی بچه‎ها، باید این وسایل را قرار دهید: تعدادی ماهی پلاستیکی کوچک، قیف ‎های مختلف، ملاقه و کفگیر، توری کوچک برای ماهیگیری، چند کاسه پلاستیکی درابعاد مختلف و …
در زمان بازی، جعبه مخصوص «آب بازی» را داخل حمام ببرید و وسایل آن را در یک تشت آب بریزید و به کودک اجازه دهید آزادانه با آنها بازی کند.

۳- ساختمان سازی

بچه ‎ها به ساخت و ساز علاقه ویژه ‎ای دارند و همیشه از ساختن چیزها و خراب کردن و تغییر دادن آنها لذت می ‎برند.
در جعبه ساختمان سازی کودک می ‎توانید این وسایل را قرار دهید: چندین قطعه مختلف لگوی متوسط، تعدادی قطعات چوبی در شکل‎ ها و رنگ‎ های مختلف، حیوانات و آدمک ‎ها و ماشین ‎ها و درختچه‎ های کوچک، میز و صندلی ‎های کوچک و ….
بچه‎ها در زمان بازی، کاملا آزاد هستند که ساختمان ‎ها و فضاهای مختلفی را بسازند و افراد و اشیاء را در بخش‎ های مختلف آن قرار دهند.

۴- دست ورزی

وقتی کودک بودید، چقدر به خمیربازی و گل ‎بازی علاقه داشتید؟ چقدر از ساختن و خراب کردن شکل های مختلف لذت می بردید؟ خیلی از بچه ها، این کار را دوست دارند و می توانند ساعتها مشغول بازی با آنها شوند.
جعبه «خمیر بازی» یا «گِل بازی» شما می‎ تواند شامل این وسایل باشد: خمیر یا گِل سفال، یک سینی کوچک و تخت، چاقو و قیچی‎ های پلاستیکی، قالب‎ های مختلف برای برش خمیر یا گِل (می ‎توانید از قالب ‎های شیرینی ‎پزی استفاده کنید)، وردنه کوچک، قطعات مختلف برای ایجاد بافت روی خمیر یا گِل، قطعات کوچک نی، چشم‎ های پلاستیکی و …

۵-عروسک های پارچه ای

با مقداری پارچه نمدی رنگی و کمی زمان، می‎ توانید تعداد زیادی اسباب بازی نمدی درست کنید. ساخت این اسباب بازی‎ ها، ساده است و نیازی نیست شما خیاطی بلد باشید. با اینحال اگر باز هم تمایلی به اینکه خودتان آنها را درست کنید نداشید، می ‎توانید آماده بخرید یا به یک خیاط سفارش دهید. این مجموعه نمدی می ‎تواند شامل : میوه‎ ها، آدمک‎ ها، حیوانات، خوراکی ‎ها و … باشد.
مجموعه این اسباب‎ بازی‎ ها در کنار یک برد ساده نمدی به رنگ روشن می‎ تواند کودک را مدتها سرگرم کند.

۶- وسایل واقعی

بچه ها دوست دارند در بازیهایشان، رفتارهای بزرگترها را تقلید کنند. آنها دوست دارند آشپزی کنند، وسایل را تعمیر کنند، با کامپیوتر کار کنند، لباس بدوزند، با تلفن صحبت کنند و…
یکی از مجموعه‎ های جذاب برای بچه‎ ها می ‎تواند جعبه‎ ای باشد که درآن نمونه‎‎ ای از وسایل کار بزرگترها قرار دارند. بهتر است این وسایل کاملا واقعی و براساس سلیقه فرزند شما باشد. مجموعه‎ ای از قطعات الکترونیکی که کاملا تمیز هستند و مطمئن هستید بی خطرند، مجموعه ‎ای از وسایل پلاستیکی و فلزی آشپزخانه که تیز و آسیب ‎زننده نیستند، چند ابزار ساده که دیگر از آنها استفاده نمی ‎کنید و امن هستند و …
البته در انتخاب این مجموعه به گروه سنی فرزندتان توجه داشته باشید. خیلی از این بازی ‎ها ممکن است به درد بچه ‎های بزرگتر بخورد.

این شش مجموعه، به دلیلی تنوع در ابزارها و نوع بازی، می توانند بچه‎ها را مدت زمان طولانی‏ تری سرگرم کنند و کمتر برای کودک تکراری می‎شوند.

در استفاده از این اسباب‎ بازی‎ها به چند نکته توجه کنید:

  1. این جعبه‎ های اسباب‎ بازی نباید در دسترس مستقیم کودک باشد و فقط در زمان بازی، یکی از آن‎ها را در اختیار کودک قرار دهید تا با آن بازی کند.
  2. در کنار این جعبه‎ ها حتما یک سفره پلاستیکی بزرگ (ترجیحا ساده و بدون طرح و شکل) به عنوان زیر‎انداز داشته باشید تا دغدغه‎ ای بابت کثیف شدن اتاق یا آلوده شده اسباب ‎بازی‎ها نداشته باشید
  3. فرزند خود را در زمان بازی، تنها رها نکنید و جایی باشد که بتوانید او را ببینید.
  4. هروقت احساس کردید یکی از این بازی‎ ها برای کودک تکراری شده، مدتی آن را از مقابل چشمان کودک دور کنید و بعد از یک یا دوهفته دوباره آن را برگردانید.
  5. از خلاقیت خودتان هم استفاده کنید. شاید وسایل و بازی‎ های جالب‎ تری به ذهن شما برسد.

همچنین ببینید

زبان انگلیسی (پائیز ۲-۱)

مربی : شکیبا حدیدی (ترم دوم پائیز – هفته یکم)جلسه یکم ؛ رنگ درختان وسایل لازم : – برای دانلود نسخه با کیفیت (HD)، روی دکمه روبرو کلیک کنیددریافت انیمیشن امروز :َ پیام مربی: در هر جلسه، مربی پیامی برای شما والدین عزیز می گذارد. حتما به آن گوش کنید. نظرات و پیشنهاداتتان را با ...

این محتوا مخصوص کاربران عضو است.

0 0 vote
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments