سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / دردسرهای بازی با خواهر و برادرها…!

دردسرهای بازی با خواهر و برادرها…!

اگر دو یا بیشتر فرزند دارید و یا قصد آوردن فرزند دوم را دارید… حتماً بخوانید:

به هنگام بازی دو نفره با کودک نوپا شما براحتی خود را با نیازها و تمایلات او وفق می دهید. اما وقتی پای خواهر یا برادر دیگری به میان می آید شرایط کاملا عوض می شود و لازم است که والدین کمی تخیل و سیاست بیشتر از خود نشان دهند.

بازی با کودک

عوامل بسیاری وجود دارند که موجب پیچیده تر شدن شرایط می شوند از جمله اینکه بچه های نوپا هرگز مایل به تقسیم توجه والدین حتی با خواهر یا برادری که دوستش دارند نیستند!

اگر فاصله سنی بچه ها بیش از دو سال باشد پیدا کردن یک بازی که با علایق هردو آنان جور دربیاید خود دردسری بزرگی است.

دیگر اینکه باید گوناگونی سبک های بازی را در نظر گرفت ممکن است کودکی طبع آرامی داشته باشد و ترجیح دهد به تنهای با مکعب ها بازی کند در حالیکه خواهر پرتحرکش هیچ چیز را به اندازه کمک کردن به او در ساختن برج با مکعب ها دوست نداشته باشد البته قبل از اینکه بزند و آنها را بریزد. تعجبی ندارد اگر در پایان یک بازی و سرگرمی خانوادگی شما بیشتر احساس داور یک مسابقه کشتی را داشته باشید تا یک همبازی!

با این وجود راههای زیادی برای برگزاری هرچه آرام تر و لذت بخش تر جلسات بازی وجود دارد با در نظر گرفتن سن و خصوصیات شخصیتی کودک بازی هایی را خلق کنید که بتواند هر دو را سرگرم سازد و با سبک های مختلف بازی مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال کارهای هنری مانند نقاشی کردن با گچ روی زمین یا نقاشی کشیدن می تواند برای بچه های نوپا هم به اندازه بچه های مدرسه ای لذت بخش باشد.

رفتن به زمین بازی که به انواع لوازم بازی مجهز باشد، این اجازه را به کودکان می دهد تا مدتی را با هم بازی کنند و سپس هرکدام به دنبال بازی موردعلاقه خودش برود.

فراموش نکنید شما طبیعتا توجه بیشتری به فرزند کوچکتر خود دارید زیرا او نیز به کمک بیشتری از جانب شما نیاز دارد. فراموش نکنید که عبارات حاکی از تقدیر و تشویق را در مورد فرزند بزرگتر خود نیز بکار ببرید.

برگرفته از کتاب بازی با کودک – نوشته؛ وندی اس.مسی

 

همچنین ببینید

علت ترس کودکان

رویارویی کودک با ترس هایش

وقتی فرزندتان از چیزی می ترسد: * او را مسخره نکنید و به ترس هایش ...