سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / حساسیت به کثیفی در کودکان

حساسیت به کثیفی در کودکان

تجربه نشون داده که اغلب بچه ها تا سن زیر یک یا یکی و نیم سال، هیچگونه حساسیتی نسبت به لمس و انجام فعالیت های کثیف کاری ندارند.

ولی جالبه که همین بچه ها وقتی به حدود دو سالگی می رسند، به شدت نسبت به لمس حساس می شن.

حساسیت به کثیفی در کودکان

خیلی از بچه های دو ساله اصلا حاضر نیستند به بعضی از مواد دست بزنند: مثلا آرد، نمک، خاک، شن ، گل و … یا مواد چسبناک مثل عسل و مربا ، یا مواد لزج مثل ژله یا رنگ انگشتی.

حتی جالبه که گاهی این حساسیت نسبت به لمس نیست، نسبت به کثیف شدنه.

مثلا از اینکه دستشون رنگی بشه بدشون میاد، حتی اگه آبرنگ باشه و هیچ تاثیری روی لمس دست ها نداشته باشه و فقط باعث تغییر رنگ دست بشه.

شما فکر می کنید چه اتفاقی میفته که بچه هاییکه در یک سالگی عاشق کثیف کاری و ریختن و مالیدن و پخش کردن و در یک کلام کشف دنیا از طریق لوس هستند، تبدیل به بچه هایی می شن که کانال ورود تجربیات حسیشون تا حد زیادی بسته شده است؟

پریسا قیاسی – روانشناس کودک و مشاور فرزندپروری

همچنین ببینید

زبان انگلیسی (پائیز ۱-۵)

مربی : شکیبا حدیدی (ترم یکم پائیز – هفته یکم)جلسه پنجم ؛ حیوان کاغذی بسازیم وسایل لازم : دستکش پلاستیکی – ماژیک – کاغذ سفید برای دانلود نسخه با کیفیت (HD) این ویدیو، روی دکمه روبرو کلیک کنیددریافت انیمیشن امروز :َ نظرات و پیشنهاداتتان را با در میان بگذارید و تصاویر فرزندتان را در بخش ...

دسترسی به این محتوا مخصوص اعضای طلایی است،برای خرید، بر روی عضویت طلایی یک ماهه (۳ تا ۶ سال) or عضویت طلایی سه ماهه (۳ تا ۶ سال) کلیک کنید .