سلام کاربر عزیز! به ناحیه کاربری خود ورود کنید یا عضو شوید
خانه / محتوای آموزشی / مقالات / تربیت بدون فریاد ؛ بر خودمان تمرکز کنیم، نه بر فرزندمان…!؟

تربیت بدون فریاد ؛ بر خودمان تمرکز کنیم، نه بر فرزندمان…!؟

مهم‌ترین کاری که می‌توانیم برای فرزندمان بکنیم این است که؛ بر خودمان تمرکز کنیم، نه بر او…!؟

آیا مشکل این است که بیش از اندازه بر فرزندانمان متمرکز شده‌ایم؟

تربیت بدون فریاد

همه والدین اینقدر درباره آینده فرزندانشان نگران هستند که خودخوری کرده و آن قدر بر آنها متمرکز می‌شوند که متوجه نمی‌شوند که این نگرانی بر آنها غلبه کرده و آنها را به واکنش‌های نسنجیده آنی وامیدارد.

فریاد کشیدن شایع‌ترین واکنش والدین است و واکنشهای دیگری مثل فاصله گرفتن، قطع ارتباط با موقعیت مورد نظر یا جبران کردن و تاوان بیش از اندازه دادن و عده‌ای هم بالاخره میدان را خالی کرده و تسلیم می‌شوند…

تمام این واکشنها، روشهای گوناگونی از جنس "فریاد کشیدن" است؛ روشهای بی‌اثری که سعی داریم برای ایجاد رابطه‌ای ایده‌آل به کار گیریم!

مهم‌ترین کاری که می‌توانیم برای فرزندانمان بکنیم این است که بر خودمان تمرکز کنیم، نه بر آنها. و این نکته را در نظر بگیرید که ما بر خود مسلط نباشیم چطور می‌توانیم بر تصمیم‌گیریهای فرزندانمان تأثیرگذار باشیم؟ 

شما باید در رابطه با فرزندتان،خودتان را كنترل كنيد… اين مساله جايگاه شما را در خانواده ارتقاء می دهد و موجب افزایش سلطه و نفوذ شما می شود.

 آرامش شما باعث ميشود تا به عنوان يك منبع الهام بخش در دسترس فرزندتان باشيد و اين موضوع اعتماد و احترامی عميق بين شما و او ايجاد ميكند.

در واقع مهم ترين عامل رشد فرزندتان،تداوم و استمرار رشد شما به عنوان يك والد است.


 بر گرفته از کتاب "تربیت بدون فریاد"

همچنین ببینید

زبان انگلیسی (پائیز ۲-۱)

مربی : شکیبا حدیدی (ترم دوم پائیز – هفته یکم)جلسه یکم ؛ رنگ درختان وسایل لازم : – برای دانلود نسخه با کیفیت (HD)، روی دکمه روبرو کلیک کنیددریافت انیمیشن امروز :َ پیام مربی: در هر جلسه، مربی پیامی برای شما والدین عزیز می گذارد. حتما به آن گوش کنید. نظرات و پیشنهاداتتان را با ...

این محتوا مخصوص کاربران عضو است.